МІКОПЛАЗМЕННА (ЕНЗООТИЧНА) ПНЕВМОНІЯ СВИНЕЙ

О. ЄАйшпур

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інститут ветеринарної медицини НААН, вул. Донецька, 30, м. Київ, 03151, Україна

Із збитками від інфекційної респіраторної патології мають проблеми майже всі свиногосподарства, незалежно від поголів’я та технології вирощування. Відмінності полягають тільки в масштабах захворювання і рівні відходу свиней (загибель і вимушений забій поросят у періоди дорощування та відгодівлі).

Хвороби тварин, які пов’язані з інтенсифікацією виробництва, широко розповсюджені у всьому світі і є основною причиною втрат у тваринництві. В тому числі і в свинарстві високий рівень виробництва досягається удосконаленням методів управління. Проте, високі показники продуктивності у цій галузі можна отримати тільки при ліквідації захворюваності інфекційної етіології, зокрема респіраторної патоголії.

Огляд інформації за останні роки в сучасній медичній та ветеринарній мікоплазмології дав змогу зробити висновок, що піднята тема актуальна в ветеринарній науці і практиці.

Як показали наші попередні клінічні та патологоанатомічні дослідження в трьох комплексах з вирощування свиней ушкодження легенів спостерігалось у 44,3 % загиблих тварин на розтині. Серед них легеневий мікоплазмоз діагностувався в 39,8 %. Решта складала прояви гемофільозного полісерозиту, актинобацилярної плевропневмонії, пастерельозу, стрептококозу і, частково, сальмонельозу. Ці дані підтверджує Авраменко Н. О., яка при бактеріологічних дослідженнях свиней з ураженнями респіраторного тракту виділяла культури мікоплазм у 26,0 % випадків.

Мікоплазми унікальна група найменших за розміром, плеоморфних, вільноживущих грам-негативних мікроорганізмів. Вони широко розповсюджені в природі. Мікроорганізми родини Mycoplasmataceae можна також віднести до збудників, що доволі часто зустрічаються в асоціаціях з іншими мікроорганізмами при різних патологічних процесах у тварин і людини. Представлені результати діагностичного моніторингу ензоотичної пневмонії у господарствах з вирощування свиней з різною технологією та потужністю доводять значне поширення хвороби і необхідність її вивчення.

Ключові слова: МІКОПЛАЗМЕННА (ЕНЗООТИЧНА) ПНЕВМОНІЯ, СВИНІ, КЛІНІКО-ЕПІЗООТОЛОГІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ, СЕРОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ

скачати повний текст статті в форматі PDF

Search