ДИНАМІКА ЗАГАЛЬНОЇ ПРОТЕОЛІТИЧНОЇ АКТИВНОСТІ У РІЗНИХ ЛОКАЦІЯХ ТРАВНОГО КАНАЛУ СТРАУСЕНЯТ ЗА ДІЇ ГУМІЛІДУ

С. Г. Коляда, Л. М. Степченко

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет,

вул. Ворошилова, 25, Дніпропетровськ, 49000, Україна

Відомо про успішні результати використання біологічно активних речовин гумінової природи як адаптогенів, регуляторів росту і розвитку та імуномодуляторів на різних тваринах, у тому числі на різних фазах онтогенезу. Відомостей про використання цих речовин на початку онтогенезу страусенят у доступній літературі практично немає. Метою нашої роботи було дослідити активність протеолітичних ферментів у різних локаціях травного каналу страусенят віком від 3 до 60 діб, період, який називають «критичним», за дії біологічно активної кормової добавки «Гумілід». Дослідження проводили в умовах провідного господарства України в галузі страусівництва ПрАТ «Агро-Союз» та Проблемній лабораторії з гумінових речовин ім. Христевої Л. А. Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. Загальну протеолітичну активність визначали за методом Ерлангера в модифікації Шатерникова, вимірювали в мкмоль/мл·хв.

Встановлено, що наявність у складі раціону Гуміліду сприяє підвищенню активності протеолітичних ферментів у різних локаціях травного каналу страусенят, скороченню термінів формування шлунково-кишкового каналу до 30 днів та збільшення долі участі товстого кишечнику (сліпих відростків) у процесі травлення. Високий рівень активності протеолітичних ферментів страусенят можна вважати адаптивним фізіологічним механізмом, функціонування якого спрямоване на більш повне розщеплення білків і надмолекулярних білкових агрегацій, кінцеві продукти яких (амінокислоти) інтенсивно використовуються організмом, що розвивається.

Ключові слова: СТРАУСИ, СИСТЕМА ТРАВЛЕННЯ, ШЛУНКОВО-КИШКОВИЙ КАНАЛ, ФЕРМЕНТИ, АКТИВНІСТЬ, ПРОТЕОЛІЗ, ГУМІЛІД, БІОЛОГІЧНО АКТИВНА КОРМОВА ДОБАВКА

скачати повний текст статті в форматі PDF

gslogo

ICLOGO

cr

nbuv

ouci0

WorldCat Logo

oa

Search