ВМІСТ ХЛОРОФІЛУ У БІОМАСІ СПІРУЛІНИ ЗА ДІЇ РІЗНИХ ДОЗ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ У ПОЖИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Г.В.Мерзлова
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Білоцерківський національний аграрний університет, пл. Соборна, 8/1, м. Біла Церква, 09117, Київська обл., Україна
Біомаса спіруліни містить абсолютно всі речовини, які необхідні тваринам для нормальної життєдіяльності. Ряд особливих речовин — біопротектори, біокоректори і біостимулятори — не зустрічаються більше ні в одному продукті натурального походження. Це обумовлює феноменальні властивості спіруліни як продукту харчування та лікувально-профілактичного засобу широкого спектра дії. Спіруліна є універсальним біопротектором і біокоректором системної дії.
Спіруліна з допомогою синьо-зелених пігментів, один з яких називається Phykozyan (синій), а другий — Chlorophyll (зелений), перетворює променисту енергію сонця в енергію хімічних зв'язків з утворенням складних органічних речовин з вуглекислого газу і води. Цей синтетичний процес робить спіруліну чистим, простим і разом з тим надзвичайно високоякісним і комплексним продуктом харчування та цінною кормовою добавкою.
Фотосинтез у спіруліни, як у всіх фотоавтотрофних організмів відіграє важливе значення, тому, нами було проведено дослідження визначення вмісту хлорофілу у біомасі Spirulina platensis за дії різних концентрацій Цинку та Кобальту в поживному середовищі.
За дії Цинку у концентрації 6,0 мг/л до 8 доби спостерігається стимулювання синтезу хлорофілу, а високі дози металу 12,0 мг/л та 24,6 мг/л після шостої доби культивування призводять до інгібування синтезу хлорофілу.
Із підвищенням дози Кобальту у поживному середовищі від 0,68 мг/л до 7,0 мг/л встановлена закономірність щодо зростання концентрації хлорофілу у біомасі Spirulina platensis. За подальшого нарощування дози цього металу у поживному середовищі дана закономірність зникає.
Ключові слова: БІОМАСА,КОБАЛЬТ, СПІРУЛІНА, ПОЖИВНЕ СЕРЕДОВИЩЕ, ХЛОРОФІЛ, ЦИНК