АДАПТАЦІЙНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗМУ ПОРОСЯТ ЗА ДІЇ ТЕХНОЛОГІЧНОГО СТРЕСУ  ПІСЛЯ ЗГОДОВУВАННЯ ДОБАВКИ «В-ГЛЮКАН» ТА «БІОВІР»

О. І. Мацюк

matsjuk.oksana@gmail.com

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологійімені С. З. Ґжицького, м. Львів, 79010, вул. Пекарська, 50

У статті наведені дані про фізіологічний стан організму та продуктивність поросят-сисунів до відлучення, а також висвітлені результати дослідження стану функціональної адаптації організму тварин до дії стресу в різні стресорні періоди, а саме — через одну, сім, двадцять і шістдесят діб після відлучення. Встановлено, що через одну та сім діб після відлучення, що відповідає стадії тривоги та резистентності (за Сельє), у крові тварин К групи виявлено зменшення абсолютної кількості еритроцитів, лейкоцитів та концентрації гемоглобіну. Через двадцять і шістдесят діб після відлучення, що відповідає стадії резистентності, у поросят К групи величини досліджуваних показників стабілізуються, а приріст маси тіла у кінці досліду становить 14,05 кг.

Вивчено можливість використання в раціоні поросят 5–45-добового віку кормових біологічних добавок на основі бета-глюкану («В-глюкан») та низькомолекулярних пептидів клітинної стінки лакто- і біфідобактерій («Біовір») для зниження негативної дії стресу відлучення у період адаптації організму тварин до нових умов утримання, на що вказує вірогідне підвищення абсолютної кількості еритроцитів, тромбоцитів, концентрації гемоглобіну, абсолютного вмісту лейкоцитів у їх крові. Згодовування поросятам кормової біологічної добавки «В-глюкан» та «Біовір» у кількості 10 мг/кг маси тіла на добу позитивно впливає на приріст маси тіла тварин у кінці досліду: величина отриманих показників через шістдесят діб після відлучення становить 29,82 і 31,65 кг.

Ключові слова: фізіологічний стан, біологічно активні добавки, відлучення, стрес, адаптація, поросята

скачати повний текст статті в форматі PDF

Search