СЕЛЕКЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОЧОК БУГАЇВ ВОЛИНСЬКОЇ МЯСНОЇ ПОРОДИ, СПЕРМА ЯКИХ ЗАКЛАДЕНА НАЗБЕРІГАННЯ

У БАНК ГРТ ІРГТ НААН

П. П. Джус, Г. М. Бондарук, Н. В. Чоп, Л. В. Вишневський, О. В. Сидоренко, К. В. Копилова

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інститут розведення і генетики тварин НААН, вул. Погребняка, 1,

с. Чубинське, Бориспільський район, Київська область

Проведено дослідження особливостей росту, розвитку та продуктивного використання дочок бугаїв волинської мясної породи, сперма яких закладена на довгострокове зберігання. Проаналізовано індивідуальні дані 30 корів, які належать до ліній Красавчика 3004 і Ямба 3066. Визначено особливості зміни живої маси тіла у корів з віком (при народженні, у 8, 12, 15, 18 місяців, 5 років). Найвищі значення середніх величин у визначені вікові періоди відмічено у групі дочок Коврика 2430. У досліджуваних тварин спостерігали закономірне зниження відносної інтенсивності росту живої маси тіла з віком. У період від 8 до 12 та з 15 по 18 місяців найвищою інтенсивністю росту характеризувалися дочки бугая Явора 2391 (38,85 %). Від 12 до 15 місяців найінтенсивніше збільшувалася жива маса тіла у дочок Кактуса 2491 (17,96 %).

Досліджувані тварини характеризувалися породоспецифічними особливостями екстерєру та розвитком мясних форм. За промірами основних статей тіла найвищі значення були у дочок бугая Коврика 2430. У корів відмічено закономірне підвищення рівня молочності із порядковим номером отелення.У розрізі трьох отелень молочність становила від 172 кг до 240 кг. Найвища жива маса телят при відлученні була у групі дочок Коврика 2430.

Досліджувані дочки бугаїв характеризуються бажаними показниками живої маси та рівнем молочності, що обумовлює ефективність вирощування та реалізацію генетичного потенціалу продуктивності у племінного молодняку.

Ключові слова: ВЕЛИКА РОГАТА ХУДОБА, БУГАЙ, ВОЛИНСЬКА МЯСНА ПОРОДА, ЖИВА МАСА, ЕКСТЕРЄР, МОЛОЧНІСТЬ

скачати повний текст статті в форматі PDF

Search